De Kunst van het overleven in dure maanden

  • Geschreven door
  • Geplaatst op 06-11-2019

Naast Albert Heijn, in Dienstencentrum Rubroek zit er een dienstverlener van Dock op donderdag van half 10 tot 12 uur met het Administratie Café. De Kunst van het overleven in dure maanden De manier om samen de chaos van rekeningen, gemeente- en belastingpapieren uit te zoeken, te sorteren en het overzicht te krijgen. Samen de enveloppen openen en in een map opbergen, de map neemt u mee naar huis. Eventueel word je verder verwezen naar “Stop de Schulden”. Je kunt zo binnenlopen.

Stop de Schulden zit in het Huis van de Wijk de Nieuwe Branding, weer een dienstverlener van Dock , aanwezig op maandag, dinsdag (voorlichting) en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur. Gaat het over schulden, afsluitingen, ontruimingen, de Kredietbank. De hulp is gratis, breng alle papieren mee, eventuele doorverwijzing is mogelijk, kom op tijd, laat het niet oplopen. Je kunt je melden aan de balie van de Branding.

De Crooswijkcoach, een nieuwe dienstverlener van Dock, heeft ook spreekuur in de Branding. Zij kan helpen bij schulden, betalingsachterstanden, administratie ordenen. Zij kan ook huisbezoeken doen of samen op stap om zaken te regelen. Ze is aanwezig op maandag tot en met donderdag van 9 - 5 uur. Melden aan de balie van de Branding of per email een afspraak maken via: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

De gratis buurtadvocaat houdt spreekuur in de Branding op woensdag van 9 tot 12 uur. De meest voorkomende hulpvragen gaan over besluiten van de Sociale Dienst, problemen met de verhuurder, toeslagen. Problemen met de “slimme meter” komen veel voor. Kom op tijd, bezwaar tegen besluiten van de Gemeente moet binnen 6 weken ingediend worden.

Elke vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur is aanwezig de stichting Meedoen: Geld voor schoolkosten. Daar kan men een aanvraag doen voor contributie, sportvereniging , zwemles, huur van een muziekinstrument, fiets, computer/laptop, schoolreis, werkweek, kamp.

Voor jongeren uit Crooswijk met problemen is er in de Branding het Jongerenloket en Young Information.

Samenvattend
Zit je in de penarie, vraag hulp! Wanneer je hulp vraagt, zul je merken dat de stress afneemt.

Share:
Redactie

| Auteur

Nieuwsbrief

Contact

Captcha
  Mail is not sent.   Your email has been sent.